Wybielanie

Podaruj sobie zabieg SPA dla Twoich zębów

Przywróć naturalną biel  w 90 minut 

✔ Marzysz o białych i pięknych zębach?

✔ Zależy Ci, aby osiągnąć długotrwały efekt?

✔ Chcesz skorzystać z bezpiecznej i sprawdzonej metody?

Dysponujemy bardzo skutecznym urządzeniem Beyond Polus. Dzięki zastosowaniu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora, które aktywuje żel, czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, a jego rezultaty są zdecydowanie lepsze od innych metod wybielania. Efekt zabiegu pozostaje widoczny przez ok. 2 lata (przy zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej i odpowiedniej diety)

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie?

 • stosujemy sprawdzony i bardzo skuteczny system, z którego skorzystało ponad 10 milionów ludzi – mamy do dyspozycji lampę Beyond Polus
 • zabiegu dokonuje doświadczona higienistka stomatologiczna, który ma wszystko pod kontrolą
 • pracujemy na sprawdzonych materiałach, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu
 • zęby stają się bardziej odporne na przebarwienia i utrzymują swój naturalny blask

Jak wygląda przygotowanie i zabieg wybielania?

1. Bezpłatny przegląd jamy ustnej i konsultacja.

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania konieczny jest przegląd jamy ustnej, abyśmy mieli pewność, że zabieg będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny. 

2. Kompleksowa higienizacja  3 w 1 (1. wizyta, czas trwania: 60 minut).

Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. Jest to osobna wizyta, aby zęby i dziąsła mogły się zregenerować do zabiegu wybielania. Zabieg wybielania dobrze jest wykonać w ciągu 7 dni od daty higienizacji, aby uzyskać jak najlepsze efekty, dzięki oczyszczonej powierzchni.

3. Zabieg wybielania lampą Beyond Polus. (2. wizyta, czas trwania: max. 60 minut)

Następnie na oczyszczoną powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający, którego działanie uaktywnia się pod wpływem światła lampy Beyond. Reakcja utleniania, jaka zachodzi w trakcie zabiegu usuwa dogłębnie przebarwienia, przywracając naturalną biel uśmiechu. 

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko związane z wybielaniem?

Wykonywane przez nas zabiegi nie oddziałują na uzębienie i zdrowie Pacjentów w jakikolwiek sposób – nie niszczą szkliwa, nie powodują napromieniowania oraz nie wywołują negatywnych reakcji. Dbamy o to, aby każdy Pacjent czuł się komfortowo podczas każdego naszego działania.

2. Co jest przyczyną pojawiających się przebarwień na zębach?

Zęby przebarwiają się przez nieprawidłową higienę jamy ustnej, spożywanie produktów o intensywnym zabarwieniu, nikotynę. Jednak główną przyczyną występowania przebarwień jest postępujący wiek.

3. Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Zależne jest od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania się, jednak efekt zwykle utrzymuje się przez 2 lata.

4. Co to jest "biała dieta"?

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety. Przez 24h po zdjęciu nakładek, należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby.
Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów. Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy, malinowy itp.) coli i innych ciemnych napojów. Nie spożywamy  ciemnych sosów, zup oraz warzyw i owoców ( buraczki, szpinak, czy jagody ).
Nie wolno również palić, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwić wybielone zęby.

5. Czy mogę wybielić koronki, mosty, uzupełnienia protetyczne?

Nie, żel wybielający nie wybieli żadnych uzupełnień protetycznych.

6. Czy wybielanie powoduje dyskomfort?

Noszenie samych szyn wybielających nie powoduje dyskomfortu, to żel wybielający może powodować nadwrażliwość zębów. Uczucie to  występuje tylko podczas kuracji, po zakończeniu  wybielania nadwrażliwość znika całkowicie.
Aby pomóc sobie z nadwrażliwością, możemy stosować pastę typu sensodyne, elmex przez tydzień przed rozpoczęciem kuracji. W trakcie można na przemian stosować żel do wybielania na jedna noc,  kolejnej nocy nakładamy specjalny żel na nadwrażliwość i powtarzamy tak , aż do momentu zakończenia kuracji lub zniknięcia nadwrażliwości.

7. Czy najpierw wybielić zęby, a później leczyć czy odwrotnie?

To zależy od dwóch czynników. Jeżeli zęby są bez ubytków („dziur”) i pacjent ma zadbane zdrowe dziąsła i poprawną higienę jamy ustnej to polecamy najpierw wybielić, a później rozpocząć ewentualną wymianę „starych i ciemnych” wypełnień na nowe dopasowane kolorystycznie do bieli zębów. Swoim Pacjentom zalecamy poczekać z wymianą wypełnień, aż do momentu ustabilizowania się koloru tzn. minimum dwa tygodnie po zabiegu wybielania. Natomiast
w przypadku, gdy zęby są z licznymi „dziurami” i wymagają leczenia nie powinno się przeprowadzać zabiegu wybielania od razu tylko zabezpieczyć ubytki próchnicowe, z reguły wykonując wypełnienia tymczasowe, ponieważ jak wspomniano kolor wypełnień ostatecznych podczas wybielania zębów nie ulega zmianie. Ostatecznie zęby wypełnia się po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się koloru.

8. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów?

Zęby mogą wybielać osoby, u których nie występują niżej wymienione przeciwskazania do zabiegu:

 • ubytki w zębach niezaleczone od jedynki do piątki,
 • rozpoznane znaczne uszkodzenia szkliwa,
 • aparat ortodontyczny do 6 miesięcy po jego zdjęciu,
 • przebyte w ostatnim czasie zabiegi chirurgiczne, które były wykonywane w jamie ustnej,
 • kobiety karmiące i w ciąży,
 • choroby : epilepsja, bruksizm, astma,
 • znaczne nagromadzenie się na zębach osadu i kamienia,
 • osoby, które mają mniej niż 16 lat,
 • osoby uczulone na składniki żelu wybielającego,
 • choroby dziąseł np. paradontoza.

Oftaldent to:

Stomatologia

Tutaj jesteś

Facebook
Instagram