Nietolerancję lub niewystarczającą stabilność ruchomych protez
Brak zawiązków zębowych
Bezzębie
Kluczową sprawą jest konsultacja z implantologiem, analiza zdjęcia 3D Twojej szczęki i żuchwy (CBCT) oraz Twoich oczekiwań, aby ocenić co dla Ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli implantolog stwierdzi, że szanse na utrzymanie się implantu w kości są niskie – powiemy Ci o tym.
Jakie korzyści mogą dać Ci implanty?
☛ NATURALNY EFEKT I UŚMIECH
będziesz mógł uśmiechać się bez dyskomfortu, bo implanty to najbardziej zbliżona do naturalnych zębów forma odbudowy protetycznej
☛ KOMFORT JEDZENIA I MÓWIENIA
będziesz mógł sobie pozwolić na jedzenie bez bólu
unikniesz lękuprzedprzemieszczeniem się lubwypadnięciem protezy, mocowanej standardowo na kleju
wyeliminujesz problemy z mówieniem, który często pojawia się przy używaniu ruchomych protez
☛ SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO
implanty są dużo bardziej trwałe od konwencjonalnych uzupełnień protetycznych
☛ LEPSZY STAN ZDROWIA
unikniesz szlifowania innych zębów celem wykonania mostów protetycznych
zmniejszysz obciążenie pozostałych struktur jamy ustnej
zmniejszysz zanik kości postępujący po utracie zęba
uzyskasz łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, a dzięki temu lepszą higienę jamy ustnej.
Kim jest nasz specjalista?
Lek. stom. Jakub Białek – lekarz stomatolog; szkoleniowiec; specjalizuje się w implantologii, implantoprotetyce, chirurgii oraz wybranych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jest członkiem organizacji ITI – International Team for Implantology.
Od 2017 roku pracuje w katowickim szpitalu na oddziale i bloku operacyjnym Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, przeprowadza zabiegi w rodzinnym gabinecie w Herbach k/Częstochowy, a także współpracuje z gabinetami stomatologicznymi w województwach małopolskim, śląskim w zakresie implantacji, sterowanej regeneracji kości, implantoprotetyki oraz zabiegów chirurgicznych (trudne ekstrakcje, usunięcie zębów zatrzymanych, wyłuszczanie torbieli, podcinanie wędzidełek, chirurgiczne wydłużanie koron, resekcje).
Od 2020 roku przeprowadza autorskie szkolenia z zakresu implantologii oraz chirurgii dla lekarzy stomatologów. Przeczytaj więcej o szkoleniach >>>
Podczas pracy w obszarze chirurgii jamy ustnej i twarzoczaszki zainteresował się także medycyną estetyczną. Od kilku lat zajmuje się leczeniem zmarszczek mimicznych przy użyciu toksyny botulinowej (botoxu) oraz kwasu hialuronowego, a także stosuje zabiegi ostrzykiwania osoczem, pobranym od Pacjenta.
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
To niewielkie tytanowe śruby, które po wprowadzeniu w kość szczęki lub żuchwy zastępują utracony korzeń zęba. Są wykonane w taki sposób, że z łatwością zrastają się z tkanką i zapobiegają dalszej utracie kości.
Tytan lub cyrkon, z którego jest wykonany, organizm zaczyna traktować jak własną kość. Implanty stają się filarem dla zamocowania pracy protetycznej np. mostu, protezy lub korony. To trwały sposób na przywrócenie nowego wyglądu zębów, dzięki czemu możesz komfortowo jeść i uśmiechać się bez żadnych obaw.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach i systemach implantologicznych. Rozwiązania dostosowujemy indywidualnie do Twojego stanu uzębienia i kości.
Dokładamy starań, by proces adaptacji i późniejsza profilaktyka nie była dla Ciebie uciążliwa. Korzystając z implantologii uzyskujesz bardzo naturalny efekt estetyczny, kości ulegają zanikowi w mniejszym stopniu w przypadku prawidłowego obciążenia w zgryzie niż przy braku zębowym, nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów konwencjonalnych. Przekłada się to na komfort pacjenta, pozwalając mu na nowo cieszyć się śmiałym uśmiechem.
Jakie są etapy leczenia?
1. Konsultacja stacjonarna – analiza zdjęć CBCT (tomografia), badanie na żywo i kwalifikacja ostateczna do zabiegu.
2. Zabieg – część chirurgiczna
Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny i trwa od 20 do 60 minut, przeprowadzamy go przy użyciu miejscowego znieczulenia, dzięki czemu możesz normalnie funkcjonować już następnego dnia.
W trakcie tego etapu umieszczany jest implant lub kilka implantów w określonej pozycji w kości. Zabieg ten wykonuje się za pomocą mało urazowej techniki chirurgicznej. Często, wraz z wszczepianiem implantu, wykonywany jest także zabieg regeneracji kości, potrzebnej do długoczasowego utrzymania implantu.
W kolejnych tygodniach implant będzie stabilizował się w kości szczęki. Po 10-14 dniach od zabiegu usuniemy szwy i będziemy chcieli zobaczyć się z Tobą na wizycie kontrolnej.
3. Etap gojenia
Proces gojenia się tkanki kostnej wokół implantu trwa od 3 do 6 miesięcy.
Implant powinien uzyskać wstępną stabilizację w kości. Dla jej dalszego podniesienia zamyka się go pod dziąsłem na kilka do kilkunastu tygodni, w zależności od ilości i jakości otaczającej go tkanki kostnej. Po tym czasie przystąpimy do odsłonięcia implantu.
4. Odsłonięcie implantu
Podczas zabiegu w znieczuleniu miejscowym zamienia się śrubę zamykającą na śrubę gojącą – ma ona na celu wygojenie i ukształtowanie tkanek dziąsła dla przyszłej korony protetycznej. Po ok. 2-4 tygodniach od osłonięcia implantu można przystąpić do etapu protetycznego.
5. Część protetyczna
Podczas tego etapu wykonuje się koronę, most lub protezę przymocowaną do implantu. Najczęściej etap ten trwa ok. 4 tygodnie, polega na pobraniu wycisków na jednej wizycie, dzięki którym technicy w laboratorium opracują odbudowę protetyczną oraz oddaniu uzupełnienia protetycznego na kolejnej. Zostanie dopasowany kształt i kolor nowego zęba, dzięki czemu Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie, a stabilne mocowanie na implancie pozwoli Ci trwale uzyskać nowy komfort życia.
Kim jesteśmy i jak pomagamy?
➤ jesteśmy firmą rodzinną i długotrwałe relacje są dla nas ważniejsze od krótkotrwałego zysku;
➤ jesteśmy największą prywatną kliniką w regionie – nie pobieramy dofinansowań czy dopłat od NFZ-u. Wiemy, że to Ty jesteś naszym pracodawcą i rozwiązywanie Twoich potrzeb jest w centrum naszych zainteresowań. Twoja dobra rekomendacja po wykonanej usłudze jest naszą największą radością i najlepszą reklamą na przyszłość;
➤ gromadzimy specjalistów różnych dziedzin w jednym miejscu, abyś Ty mógł dzięki temu oszczędzić czas (chirurgia, stomatologia pod mikroskopem, ortodoncja, protetyka, leczenie kanałowe, własna pracownia RTG);
➤ realizujemy konkretną Misję i Kodeks Wartości. Jeśli chcesz je poznać, kliknij tu: https://oftaldent.pl/dlaczego-my/
Cennik
Płatności ratalne
We współpracy z firmą MediRaty oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia.
Konsultacja implantologiczna - kwalifikacja do zabiegu i wycena
250 zł
Implant - część chirurgiczna - wszczepienie implantu
od 2990 zł
Implant - odsłonięcie
390 zł
Implant - korona porcelanowa
od 2990 zł
Proteza całkowita na implantach
od 7.500 zł
Most na implantach
wycena indywidualna po konsultacji
Zabiegi regenercyjne kości (przeszczepy, podniesienie dna zatoki)
wycena indywidualna po konsultacji
Specjalista, który Ci pomoże
lek. stom. Jakub Białek implanty, implantoprotetyka, chirurgia
Umów się na konsultację!
Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia Poznasz plan i koszty leczenia
Tkanki miękkie- leukoplakia, liszaj rumieniowy, zmiany nowotworowe
Stan po przebytej radioterapii okolicy twarzowej części czaszki
Nieleczone choroby przyzębia,
Miejscowe względne:
Niewystarczający zasób tkanki kostnej
Zła higiena jamy ustnej
2. Czy implanty są jak własne zęby?
Odbudowane implanty są osadzone w kości jak korzenie zębów, korona jest wykonana z porcelany. Jest to materiał najbardziej przypominający strukturę zęba. Dzięki temu jest to najbardziej naturalne, choć całkowicie sztuczne uzupełnienie.
3. Jaką trwałość mają implanty?
Niemieckie badania naukowe udowodniły, iż po 10 latach aż 95 % implantów nadal spełnią swoją funkcję. Prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole u stomatologa wzmacniają trwałość implantu.
Jest to najtrwalsze uzupełnienie protetyczne obecnie stosowane. Klasyczna protetyka – korony, mosty czy protezy ruchome oparte na własnych zębach zwykle są skuteczne przez 5-10 lat.
4. Jak należy dbać o implanty?
Należy postępować tak jak z własnymi zębami. Czyli co najmniej 2 razy dziennie myć zęby. Stosować nitkę międzyzębową lub irygator wodny. Co 6 miesięcy zgłaszać się na kontrolę u stomatologa.
5. Jak wygląda część protetyczna?
Korony na implantach zawsze są ceramiczne. Natomiast podbudowa ceramiki może być klasyczna – metalowa lub pełnoceramiczna – cyrkon. Są generalnie 3 różnice, cyrkon jest bardziej przezierny dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie, bardziej przypomina wyglądem ząb własny pacjenta, natomiast metal jest bardziej wytrzymały mechanicznie. Dodatkowo korona porcelanowa na metalu jest tańsza. Dlatego też odbudowując przednie zęby, które są bardziej widoczne, a narażone na mniejsze siły gryzienia warto wykonać koronę ceramiczną na cyrkonie. Natomiast zęby boczne i tylne są mało widoczne i niewielki jest do nich dostęp światła, natomiast siły żucia w tej okolicy są olbrzymie, dlatego też zalecamy odbudować je koroną porcelanową na metalu.
6. Czy podczas leczenia implantologicznego można czasowo zastąpić utracony ząb?
Oczywiście. Przy dzisiejszej technologii nie ma żadnego problemu z tymczasowym uzupełnieniem brakującego zęba. Przez cały okres zrastania się implantu z kością, czy podczas wykonywania części protetycznej można użytkować takie uzupełnienie i mieć pełen estetyczny komfort.
7. Dlaczego implanty są lepsze od tradycyjnych protez?
Choć tradycyjne protezy mają pewne zalety, ich użytkownicy mogą mieć problemy między innymi z ich słabą stabilnością w jamie ustnej. Protezy częściowe i całkowite są duże i czasami ciężko się do nich przyzwyczaić. Implanty zębowe to trwałe zamienniki brakujących zębów, które działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Korony zbudowane na implantach zajmują tyle samo miejsca co zęby własne. Ułatwiają żucie oraz mówienie.
8. Jak przebiega procedura wszczepiania implantów?
Procedura wszczepiania implantów polega na wkręceniu śruby w kość szczęki poniżej dziąseł. W ciągu kolejnych miesięcy śruba tytanowa łączy się z kością szczęki, proces ten nazywamy osseointegracją. Gdy proces ten dobiegnie końca, do śruby zostanie przymocowana korona protetyczna, tworząc nowy ząb, który wygląda i działa, jak naturalny.
9. Czy implanty są dla mnie?
Jeśli nie masz wszystkich zębów, implanty mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ponieważ procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, kandydat musi posiadać odpowiednią ilość i gęstość kości w szczęce oraz zdrowe dziąsła. Podczas konsultacji lekarz jest w stanie określić, czy zabieg będzie możliwy. Jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu, lekarz może polecić alternatywy, które pomogą zastąpić brakujące zęby.