Kompleksowa higienizacja – zabieg SPA dla Twoich zębów

Większość z nas dbając o zęby skupia się na ich dokładnym szczotkowaniu 2 razy dziennie oraz pamiętaniu o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, na których leczymy ewentualne ubytki. Niektórzy domową pielęgnację uzupełniają o używanie nitki dentystycznej i płynów do higieny jamy ustnej. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie wszystko. 

W czym pomoże Ci kompleksowa higienizacja?

bielsze zęby

świeży oddech

eliminacja próchnicy

uniknięcie zaawansowanego leczenia u stomatologa

zęby otrzymują odpowiednią ochronę

 

Ile trwa zabieg kompleksowej higienizacji?

Standardowy zabieg: skaling, piaskowanie, lakierowanie/fluoryzacja trwa ok. 45-60 minut.

Czy higienizacja boli?

Nasze higienistki są bardzo dobrze wyszkolone, doświadczone i wykonują zabiegi z największą delikatnością. Większość osób przechodzi zabieg bezboleśnie, niektórzy nawet mówią, że jest on przyjemny. Jeśli jednak na zębach znajduje się duża ilość kamienia i osadu może zaistnieć chwilowy ból. Masz jednak możliwość regulowania tempa i intensywności zabiegu. Efekt końcowy gładkich i czystych zębów na pewno będzie tego wart.

Jak często korzystać z zabiegu higienizacji?

Higienizację jamy ustnej warto wykonywać co 6  miesięcy (a w leczeniu ortodontycznym co 4 miesiące), aby długo cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem. Nie polecamy czekać na wizytę u stomatologa kiedy pojawi się ból zębów. Zabieg higienizacji może się okazać dużo przyjemniejszy 😉

Na czym polega zabieg kompleksowej higienizacji?

Skaling – usunięcie kamienia

Piaskowanie

Polerowanie

Lakierowanie / Fluoryzacja

* Jeśli zależy Ci na jeszcze bielszych zębach możesz skorzystać dodatkowo z zabiegu wybielania lampą Beyond Polus, jednego z najbardziej skutecznych systemów dostępnych na świecie. Więcej o wybielaniu tutaj: https://oftaldent.pl/uslugi/wybielanie/

Dlaczego kamień się osadza?

Nawet najdokładniejsze, codzienne domowe ich oczyszczanie nie jest w stanie uchronić nas przed odkładaniem się zmineralizowanej płytki nazębnej, czyli od powstawania kamienia. W domu mamy ograniczone możliwości samodzielnego i dokładnego obejrzenia każdego fragmentu jamy ustnej. Jeżeli złogi po niedokładnym doczyszczaniu płytki nazębnej zaczną się mineralizować, tworzy się narastająca „skorupa”, niemożliwa do usunięcia za pomocą szczoteczki.

Co powoduje kamień nazębny?

Twardniejąca, zmineralizowana warstwa płytki nazębnej zamienia się w kamień nazębny, który destrukcyjnie wpływa na nasze uzębienie. Kamień nazębny składa się z bakterii żywych oraz martwych. Pierwsze z nich powodują stany zapalne dziąseł i powstawanie próchnicy, natomiast drugie alergizują cały organizm. Poza tym kamień nazębny znacznie obniża estetykę uśmiechu. Może przybierać on różne odcienie, ale zazwyczaj jest ciemniejszy od koloru zębów, a przeto widoczny.

 

 

Oftaldent to:

Stomatologia

Tutaj jesteś

Facebook
Instagram