Chirurgia stomatologiczna

 • Potrzebujesz usunąć ósemkę lub inny ząb?
 • Zależy Ci na szybkim pozbyciu się problemu?
 • Chcesz oddać się w doświadczone ręce i czuć się bezpiecznie?
 1. Stosujemy nowoczesne znieczulenia tak, abyś czuł się bezpiecznie i komfortowo.
 2. Zachowujemy najwyższe standardy sterylności i używamy światowej klasy materiałów i sprzętów.
 3. Posiadamy własną pracownię RTG, dzięki której wykonamy Ci zdjęcia i unikniesz dodatkowego gonienia po mieście. 
 4. Nasz zespół zrobi co tylko w ich mocy, abyś wyniósł od nas jak najlepsze wspomnienia.

W czym pomoże Ci chirurg?

 • usunięcie zęba
 • usunięcie zęba zatrzymanego
 • usunięcie / ekstrakcja ósemki ( zęba mądrości )
 • odsłonięcie zęba zatrzymanego w łuku
 • usunięcie / ekstrakcja wierzchołka korzenia
 • podcięcie wędzidełka wargi i języka
 • usunięcie / ekstrakcja torbieli
 • leczenie ropnia oraz przetoki

Co możemy Ci zapewnić?

1. Dokładna diagnoza i skuteczny plan.

Przed podjęciem się zabiegu, chirurg dokładnej oceny Twojej sytuacji. Po konsultacji chirurgicznej zleci wykonanie zdjęć RTG (posiadamy własną pracownię RTG, dzięki czemu możesz oszczędzić czas), ew. tomografu. Dzięki temu dokładnie zobaczymy przebieg korzeni, co pozwoli nam przeprowadzić zabieg skutecznie i w sposób jak najbardziej dla Ciebie bezpieczny. Zaplanujemy też co później z miejscem po brakującym zębie. Już podczas planowania usuwania zęba zaproponujemy Ci jak rozwiązać problem z jego brakiem.

2. Twój komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Dobierzemy najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób znieczulenia. Jest wiele bezbolesnych sposobów. U nas masz możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia, a także gazu rozweselającego.

3. Sterylność.

Dbamy o utrzymanie wysokich standardów sterylności. To niezwykle ważna sprawa w gabinetach stomatologicznych, a szczególnie przy zabiegach chirurgicznych.

4. Doświadczony specjalista.

Bardzo duża wiedza i kilkaset przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych to doświadczenie naszego lekarza – dr Arkadiusza Dziuby. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jesteś pod opieką specjalisty, który przeprowadzi zabieg w sposób bezpieczny i jak najbardziej komfortowy dla Ciebie.

 5. Zespół specjalistów w 1 miejscu.

Nasz Zespół to grupa doświadczonych specjalistów różnych dziedzin stomatologii, z których każdy poświęca się danej dziedzinie, nieustannie zdobywa najnowszą wiedzę, szkoli się, a dzięki temu cały Zespół korzysta i może pomóc Tobie w jeszcze lepszy sposób. Taki zespół pozwala zająć się Tobą w pełni, zagwarantować skuteczny sposób rozwiązania Twoich problemów, a przy tym zaosczędzić czas.

Specjaliści Centrum Stomatologii Oftaldent to m.in. ortodonci z wieloletnim doświadczeniem, którzy korygują wady zgryzu, protetycy, którzy zakładają korony, mosty, licówki i protezy, endodonci, którzy zajmują się leczeniem kanałowym; implantolodzy, którzy zajmują się chirurgią i zakładaniem implantów; oraz lekarze stomatologii zachowawczej, którzy dzięki leczeniu pod mikroskopem dbają o skuteczne wypełnienia i estetyczny wygląd zębów, który da Ci komfort i zapewni piękny uśmiech.

Czym się zajmuje chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest proponowana pacjentom w sytuacji, gdy ząb jest całkowicie zniszczony lub ubytek próchnicowy schodzi poniżej linii dziąsła. Wówczas leczenie i odbudowa zęba mogą okazać się niemożliwe i ząb taki należy usunąć, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się próchnicy.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję – resekcje wierzchołka korzenia, periodontologię – chirurgia przyzębia, protetykę – chirurgia przedprotetyczna, czy wreszcie najnowocześniejszy dział – implantologię.

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalistycznej aparatury do znieczuleń miejscowych. Gwarantuje ona unikalną, bezbolesną technikę znieczulania oraz gwarantowaną przez producenta sterylność podczas wykonywania znieczulenia. 

Nasi doświadczeni lekarze stomatolodzy przeprowadzą proces leczenia bez bólu. W uzasadnionych przypadkach po zabiegu usunięcia „ósemki” lub innego zęba będzie możemy skierować pacjenta na zwolnienie lekarskie.

Który specjalista Ci pomoże?

lek. stom. Kinga Hatłas
chirurgia

lek. stom. Jakub Białek
implanty, implantoprotetyka, chirurgia

Umów się na wizytę

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy ósemki muszą być usunięte?

Każdy pacjent to indywidualny przypadek, należy rozpatrzyć dokładnie:

 • jaka jest możliwość leczenia takich zębów,
 • jaka jest przydatność zęba w zgryzie,
 • czy się mieści w łuku i czy nie daje deformacji łuku,
 • jaka jest częstotliwość nawracających stanów zapalnych,
 • czy ósemka nie wywołuje niszczenia zęba sąsiedniego poprzez nieprawidłowe wyrzynanie.

2. Jakie są wskazania do usunięcia ósemek?

 • częste stany zapalne dziąsła – obrzęk dziąsła z powodu gromadzącego się jedzenia i bakterii pod kapturami dziąsłowymi szczękościsk – próchnica i konieczność leczenia kanałowego (utrudniony dostęp do kanałów)
 • leczenie ortodontyczne
 • często stanowią przeszkodę zgryzową – okluzyjną
 • przeszkadzają w płynnym zamykaniu szczęki i żuchwy, są powodem niecharakterystycznych dolegliwości bólowych samoistnych lub przy gryzieniu
 • stany zapalne, torbiele wokół korzeni

3. Kiedy konieczne jest chirurgiczne usuwanie zęba?

Chirurgiczne usunięcie zęba konieczne jest w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich zachodzi wtedy gdy mamy do czynienia z zębem zatrzymanym tzn. takim, który w całości bądź w dużej części pogrążony jest w kości (nie wyrósł). Z drugim gdy w czasie zwykłego usuwania zęba dojdzie do głębokiego złamania korzenia i dalsza skuteczna ekstrakcja jest niemożliwa.

4. Jak myć zęby po usunięciu ósemki?

Po każdej ekstrakcji zarówno zwykłej jak i chirurgicznej wszystkie zęby myjemy normalnie. Okolicę rany poekstrakcyjnej przez kilka pierwszych dni po zabiegu staramy się omijać.

5. Czy każdy zabieg chirurgiczny wymaga założenia szwów?

Nie jest to konieczne w każdym przypadku (większość prostych ekstrakcji nie wymaga szycia dziąsła). Jeżeli zostały założone szwy to zaleca się ich usunięcie 7-14 dni po zabiegu.

Oftaldent to:

Stomatologia

Tutaj jesteś

Facebook
Instagram